Bylinná směs - Elixír 1kg

Posilující a regenerační bylinná směs na podporu imunity, srdeční činnosti, při poruchách trávení. Ideální pro staré nebo nemocné koně. 

350,00 Kč

Extra silná posilující a regenerační bylinná směs na podporu imunity, srdeční činnosti, při poruchách trávení, potížích s pohybovým aparátem, kašli a nachlazení. 

  • Pro oslabené a nemocné koně
  • Pro nervózní a lekavé koně
  • Pro staré koně
  • Pro koně trpící artrózou
  • Vhodný pro koně po schvácení a při problémech s kopyty
  • Při potížích s trávením
  • Při respiračních chorobách
  • Při infekčních onemocněních

Složení:

Echinacea - Echinacea se pyšní svými antibiotickými účinky a je právem označovaná za přírodní všelék. Posiluje imunitní systém, v podobě výluhu účinně a rychle hojí rány. Její vlastnosti oceníte zejména při nachlazení, infekcích močových cest, potížích se srstí a kůží (alergie, vyrážky atp.). Podporuje krvetvorbu a je skvělou prevencí nejrůznějších onemocnění.

Chrpa - Podporuje chuť k jídlu, pomáhá při poruchách trávení, má protizánětlivé účinky a je žlučopudná.

Měsíček - Působí na uvolnění křečí hladkého svalstva, povzbuzuje vylučování žluče, peristaltiku, omezuje plynatost. Má antibakteriální účinky, pomáhá při léčbě ran v hubě, očích, při letních vyrážkách nebo alergických reakcích.

Šípek - Ideální pro jarní a podzimní detoxikační kůry. Obrovský zdroj vitaminu C, prospěšný pamlsek pro vybíravé koně. Celková podpora imunity. Vhodný pro koně po schvácení a při problémech s kopyty. Při infekčních onemocněních.

Hloh - Hloh nachází využití především jako podpora srdeční činnosti. Ideální bylinka při laminitidě, inzulinové resistenci, obezitě - podporuje krevní oběh. Mírní křečovité stavy a pozitivně působí na zklidnění temperamentu zvířete.

Ibišek - Ibišek napomáhá zpevňování cév a chrání kapilární strukturu. Má pozitivní vliv na funkci žlučníku. Silný antioxidační účinek. Flavonoidy obsažené v ibišku se také podílí na správném růstu kostí, zubů a svalového vaziva. Napomáhá vstřebávání železa z krmiva. Obsahuje vitaminy skupiny B, vitamin C, karoten, mastné kyseliny.

Pískavice - Pomáhá při nachlazení nebo dýchacích obtížích. Podporuje správnou činnost trávicího ústrojí, posiluje imunitní systém - ideální při nemoci. Pro koně se špatnou kvalitou rohoviny. Vhodné při léčbě průjmových onemocnění

Eleutorokok - Eleuterokok zvyšuje odolnost organismu, snižuje napětí a nervozitu, zejména v situacích jako je přeprava, výcvik, odstav atp. Zlepšuje koncentraci zvířete, napomáhá k udržení pozornosti a má silné antioxidační účinky. Podporuje hormonální rovnováhu a napomáhá snazšímu zabřeznutí.

Dávkování: Suché, spařené nebo vlhčené do krmné dávky. 

Při potížích 50g / velký kůň / den

Při prevenci 30g / velký kůň / den

Směs není vhodná pro březí a laktující !!!